Poznáte zázračný Olej Tamanu?

Olej Tamanu so zvláštnym a nie až tak známym názvom pochádza z exotických krajín. V kozmetike má dlhoročnú tradíciu využitia kvôli jeho blahodárnym účinkom na pleť. Ak ste sa s ním ešte nestretli, ponúkame vám jeho stručnú charakteristiku. Spoznajte tento zázrak vyťažený čisto z prírody.

Pôvod rastliny

Olej Tamanu sa získava z rastliny zvanej kalaba obvajčitá (Calophyllum inophyllum). Je to mohutný, vždy zelený strom. Vyskytuje sa hlavne v Ázii a pomenej aj v iných tropických oblastiach, v Austrálii a Pacifiku. V Pacifiku bol v minulosti považovaný za posvätný strom kvôli svojej vysokej odolnosti a schopnosti prežiť aj v nehostinných, suchých podmienkach. Dnes sa vysádza ako okrasná rastlina, pre ťažbu kvalitného dreva, ale taktiež je užitočný aj v medicíne.

Vlastnosti Oleja TamanuTamanu Olej Paese

Tento olej je výnimočný hlavne pre svoje ozdravujúce a protizápalové účinky na pleť. Pôsobí antibakteriálne a má antioxidačné vlastnosti. Navyše, pokožke dokáže dodať vynikajúcu  regeneráciu. Odporúča sa na mastnú, zmiešanú alebo zrelú pleť, pleť s akné alebo podráždenú pokožku s problémami. Je veľmi vhodný, priam zázračný, pri liečení herpesu, rán alebo jaziev. Má hustú konzistenciu.

Naša kozmetika Paese má vo svojej ponuke Olej Tamanu, ktorý je 100% prírodný. Olej je lisovaný za studena zo semien stromov vypestovaných na ekologických tropických plantážach v južnej Ázii, Afrike a na polynézskych ostrovoch. Tamanu olej môžete použiť na tvár, okolie očí, krk, dekolt, celé telo i na pokožku hlavy. Výrobok má certifikát ECOCERT, čo potvrdzuje jeho ekologickú čistotu.