Viete čo je kolagén a ako sa prejavuje jeho úbytok?

Prvé viditeľné ochabnutie pleti si vyžaduje špeciálny prístup. Kým v dvadsiatke sme si vystačili so základnou hydratáciou, s pribúdajúcimi rokmi je nevyhnutné venovať zvýšenú pozornosť vyživovaniu našej pokožky. Pri starostlivosti o zrelšiu pleť sú často ospevované produkty s obsahom kolagénu. Prečo je táto zložka pre telo tak potrebná  a kedy je vhodné začať s jej dopĺňaním?

Dôležitá súčasť tkanív

Na úvod je vhodné objasniť, čo ten kolagén vlastne je. Kolagén je stavebná bielkovina v tele. Jej najkoncentrovanejšia podoba sa nachádza v spojivových tkanivách kĺbov a kostí. Produkujú ho väzivové bunky, bunky chrupavky, kostí a epitelu. Samotný kolagén zohráva dôležitú úlohu pri starnutí pokožky, pretože jeho vlákna najvýraznejšie ovplyvňujú pružnosť a pevnosť pokožky. Práve postupný úbytok kolagénu, ktorý súvisí s pribúdajúcim vekom, je zodpovedný za ochabnutie pleti.

Ako sa prejavuje jeho úbytok?

Keď pozorujete na vašej pleti prvé známky dehydratácie a „uvädnutia“, to je moment, kedy je potrebné začať dopĺňať kolagén zvonku. Prvé vrásky či zvýšená lámavosť vlasov a nechtov súvisia práve s úbytkom kolagénu. Ďalším znakom môže byť vznik pigmentových škvŕn na pokožke a taktiež aj bolesti kĺbov.

Z ponuky Paese

Aj v našej ponuke nájdete kolagénové produkty v kombinácii s vysokým obsahom ďalších aktívnych látok, s ktorými dodáte pleti potrebnú výživu a regeneráciu:

KOLAGÉNOVÝ HYDRATAČNÝ MAKE-UP

Kolagénový make-up PaeseTento špeciálny make-up je určený pre suchú, citlivú či alergickú pokožku. Na pleť pôsobí ošetrujúco zvonku i zvnútra. Vďaka upokojujúcim zložkám, akými sú D-pantenol a extrakt z Aloe vera, eliminuje pocity pálenia či sťahovania. Kolagén zabezpečuje vysokú hydratáciu, keďže preniká hlboko do epidermy. Komplex vitamínov A,CE napomáha k zlepšeniu farby pleti a prispieva k jej zdravému a mladistvému vzhľadu.

HYDRATAČNÝ PÚDER S KOLAGÉNOM

Kolagénový púder Paese

Hydratačný púder s kolagénom je vhodný pre normálnu, suchú a zrelú pleť. Jemne zmatňuje pokožku a poskytuje intenzívne krytie. Keďže má hodvábnu, ultra-jemnú konzistenciu, skvelo sa aplikuje a zaručuje dlhotrvajúci účinok. Kolagén zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky, chráni ju pred škodlivými vonkajšími faktormi a  zabezpečuje jej optimálnu hydratáciu. Taktiež obsahuje D-panthenolextrakt z Aloe vera, ktoré pleť upokojujú.

Tip pre dokonalú starostlivosť podkladová báza pod make-up Hydrobase Paese

V rámci dosiahnutia absolútne precíznej hydratácie pleti odporúčame pred nanesením make-upu použiť náš top produkt – Hydratačnú podkladovú bázu Hydrobase. Tá pokožku nielen vyživuje, ale taktiež jej dopĺňa chýbajúcu vodu a tak spomaľuje proces starnutia. Zároveň ju dôkladne pripravuje na aplikáciu make-upu.

Starajte sa o svoju pleť a vyživujte ju. Okrem vhodných produktov nezabúdajte aj na zdravé stravovanie a dostatočný denný prísun tekutín.